Somalili Dini Lider Cinsel Taciz Suçundan Tutuklandı


Somalili Dini Lider Cinsel Taciz Suçundan Tutuklandı

Müslüman Lider  Mohamed Omar Ali 

Teksas’ta tanınmış bir İslam dini lideri, dört çocuğa cinsel tacizde bulunmakla suçlandı – yetkililer yaptığı açıklamada sanığın daha bir çok çocuğu kurban ettiğine inandıklarını belirtti.

Eylül ayında Fort Post İlçesi’nde bir soruşturma başlatan ABD’li yetkililer; 59 yaşındaki Somali vatandaşı Mohamed Omar Ali’nin bir çocuğa cinsel tacizde bulunduğunun tespit edilerek tutuklandığını bildirdi. Yetkililerden Şerif Troy NEHLS yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Bu şahıs Fort Bend County ve Huston şehirlerinde bulunan camilerde zaman geçiren popüler bir “dini liderdir”.  Müfettişler, Ali’nin ABD’ye geldikten sonra 2013’e kadar uzanan yıllarda diğer çocukları da mağdur ettiğine inanıyorlar.
Nehls yaptığı açıklamada ayrıca ;“Orada başka kurbanlar olduğunu biliyoruz,”  “Ve bu gün bu mağdurların bize ulaşması için bekliyoruz, böylece daha fazla araştırma yapabiliriz.”
Kuran 1
Kuran 1
Dedektif Michael Alexander, sanığın mağdur olduğu iddia edilen kurbanlarına, ebeveynlerinin çocuklarına Kur’an öğretmesi için davet etmesi sonucu ulaştığını, istismar zamanında Ali’nin kurbanlarının hepsinin çocuk olduğunu belirtti.
Şahıs gözaltına alınarak olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.

Şu Başlıklara da Göz Atmaya Ne Dersiniz?

1 Yorum

  1. Star

    9 Ocak 2020 at 11:54

    Yani yazıda anlatılmak istenen şey çok iyi. Bu güzel sohbet için teşekkürler.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir