Somalili Dini Lider Cinsel Taciz Suçundan Tutuklandı


Somalili Dini Lider Cinsel Taciz Suçundan Tutuklandı

Somalili Dini Lider  Mohamed Omar Ali 

Somalili dini lider;Teksas’ta tanınmış bir İslam dini lideri, dört çocuğa cinsel tacizde bulunmakla suçlandı – yetkililer yaptığı açıklamada sanığın daha bir çok çocuğu kurban ettiğine inandıklarını belirtti.

Eylül ayında Fort Post İlçesi’nde bir soruşturma başlatan ABD’li yetkililer; 59 yaşındaki Somali vatandaşı Mohamed Omar Ali’nin bir çocuğa cinsel tacizde bulunduğunun tespit edilerek tutuklandığını bildirdi. Yetkililerden Şerif Troy NEHLS yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bu şahıs Fort Bend County ve Huston şehirlerinde bulunan camilerde zaman geçiren popüler bir “dini liderdir”.  Müfettişler, Ali’nin ABD’ye geldikten sonra 2013’e kadar uzanan yıllarda diğer çocukları da mağdur ettiğine inanıyorlar.

Nehls yaptığı açıklamada ayrıca ;“Orada başka kurbanlar olduğunu biliyoruz,”  “Ve bu gün bu mağdurların bize ulaşması için bekliyoruz, böylece daha fazla araştırma yapabiliriz.”

Kuran 1
Kuran 1

Dedektif Michael Alexander, sanığın mağdur olduğu iddia edilen kurbanlarına, ebeveynlerinin çocuklarına Kur’an öğretmesi için davet etmesi sonucu ulaştığını, istismar zamanında Ali’nin kurbanlarının hepsinin çocuk olduğunu belirtti. Şahıs gözaltına alınarak olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.

Somali’de Cinsel Taciz Olayları Mevcut mu ? Somalili dini lider

Sohbet ortamı ekibi olarak, Somalili dini lider olayını okuduktan sonra aklım Somali’de kaldı. Somali’de çocuklara yönelik cinsel taciz olayları oldukça fazladır. Burada Konuşmaya cesaret eden az sayıda kişi, zayıf bir yasal adalet sistemi ile karşılaşır. Sonuç olarak, birçok kişi, klan büyükleri tarafından yürütülen ve genellikle ailelerine nakit tazminat verilirken mağdurların saldırganlarla evlenmesine neden olan geleneksel yasalara yönelmektedir.

Aynı mahkeme, 14 yaşındaki bir çocuğu tecavüze mahkum eden bir adamı bu yılın başlarında beş yıl hapse mahkum etti. Çocuğun annesi Guardian’a şunları söyledi: “Benim için bu bir cinayet gibi. Oğlumu öldürdü, geleceğini yok etti ve oğlum hayatının geri kalanında travma ile yaşayacak.”Onu yere fırlattı, başını bir hendekte tuttu yüzü aşağı dönük tecavüz etti.”

Sekiz yaşındaki Fartun hâlâ adalet bekliyor. Geçen Ekim’de Mogadişu’nun eteklerinde 40’lı yaşlarında bir adam tarafından tecavüze uğradığı iddia edildi. Adam aynı gün tutuklandı ve merkezi hapishanede tutuluyor.

Fartun’un babası Jelle, “Parlamentodaki siyasi krizin her şeyi etkilediği söylendi” diyor.

Fail olduğu iddia edilen kişinin güvenlik güçlerinden olması daha zordur, bu da mağdurların kendilerinin tutuklanabileceği anlamına gelir.

20 yaşındaki Faiza ve erkek kardeşi Mogadişu’da Faiza’ya tecavüz ettiği iddia edilen bir polis memurunu bildirtikten yaklaşık üç hafta önce gözaltına alındı.

Anneleri, Faiza’nın çocuklarının serbest bırakılmasını istiyorsa davayı geri çekmeye zorlandığını söylüyor.

Şu Başlıklara da Göz Atmaya Ne Dersiniz?

1 Yorum

  1. Star

    9 Ocak 2020 at 11:54

    Yani yazıda anlatılmak istenen şey çok iyi. Bu güzel sohbet için teşekkürler.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kızlarla sohbet chat