Diyarbakır Sohbet


Diyarbakır Sohbet

Diyarbakır Sohbet Odaları

Diyarbakır Sohbet Odalarına hoş geldiniz. Çok muhterem Diyarbakırlı kardeşlerim. Sizleri Chat sohbet odalarımızda aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız. Rahatlıkla mobil cihazlarınızla bağlanarak çevrenizde bulunan illerden veya ilçelerden kız, erkek arkadaş edinebilirsiniz. Sohbet odalarımız çok kişinin mutlu olmasına vesile olmuştur. Sitemizde tanışıp arkadaş olan hatta evlenen bir çok insan mevcuttur. Sizler de bu mutluluk kervanına katılmak istiyorsanız lütfen acele ediniz. Son zamanlarda doğu illerimizden sohbet odalarımıza yoğun bir ilgi vardır.

Diyarbakır Sohbet Chat Siteleri

Zaten bizim de amacımız tüm doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesindeki insanları bir arada görmektir. Diyarbakır ilimiz doğunun incisidir. En güzel kentlerimizden birisidir. Özellikle surları görmeniz gerekir. Çünkü Çin seddinden sonra uzaydan çıplak gözle görülen ikinci yapı surlardır. Diyarbakır denilince akla hemen karpuz gelir , oraya has lezzetli mi lezzetli , kan kırmızı harika bir meyve. Etrafı surlarla çevrili insanı sıcak kanlı , misafirperver , yardımsever bir ilimiz Diyarbakır. Sokaklarda insanlar tanışan tanımasan hemen yanına gelip sohbet eder. Çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapan Diyarbakır

Diyarbakır Tarihi

Asurlular, Aramiler, Urartular, İskitler, Medler, Persler, Makedonyalılar, Selevkoslar, Partlar, Ermeniler,Romalılar, Sasaniler, Bizanslılar, Emeviler, Abbasiler, Şeyhoğulları, Hamdaniler, Mervaniler, Selçuklular, İnaloğulları, Nisanoğulları, Artuklular, Eyyübiler, Moğollar, Akkoyunlular, Safeviler ve Osmanlılar’ın egemenliği altına girmiştir. 

Asurlar döneminde kent bölge valilik merkezi konumuna alınmış, Milattan sonra I ve II. Yüzyıllarda Romalılar ile Partlar arasında savaşlara tanık olan kent, Romalıların savaşı kazanmasıyla Roma egemenliğine girmiştir. Roma İmparatorluğu’nun uzun dönemler hâkimiyet kurduğu Amed (Diyarbakır’ın bir diğer ismi) daha sonra Bizans İmparatorluğu egemenliğine girmiştir.

İlk çağda yazılı sohbet kitabelerine rastlanılmıştır. Sümerlere ev sahipliği yapmış , lidyalılara kadar mezopotamyada ne kadar kültür ve medeniyet varsa hepsinin yolu diyarbakırdan geçmiştir. Coğrafi olarak Türkiye’nin güney doğusunda yer alan şehrimiz , yazları sıcak ve kurak , kışları ise yağışlı soğuk ve sert geçer. Karasal iklim hakimdir şehire. En kalabalık semti Ofis ve bağlar dır. Sokakta burma tatlı satan çocuklar , serbest satan yerel kıyafetli insanlar , çok renkli çok kültürlü bir şehirdir Diyarbakır.
Sizde eğer bu şehrin insanlarını tanimak onlarla birlikte sohbet etmek isterseniz , diyarbakır sohbet odalarına davetlisiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kızlarla sohbet bayanlarla sohbet evli sohbet bayanlarla sohbet