İstanbul Sohbet Odaları


İstanbul Sohbet Odaları

İstanbul Hakkında Kısa Anekdot

İstanbul Sohbet; Türkiye’nin en büyük kenti, Dünyanın’da sayılı büyük kentlerinden biridir. İstanbul denilince akla ilk önce kalabalık ve keşmekeş gelmektedir. Şu anda nüfusu 20 milyonu aşmış durumdadır. Taşra’dan büyük bir insan göçü şehrin nüfusunu artırmada etkili olmuştur. İstanbul’un taşı toprağı altın diyen ve zengin olma hayali kuran bir çok kişi İstanbul’a doğru yola çıkmıştır. Her ne kadar bu büyük göç, şehrin bir çok dinamiğini ve yapısını değiştirse de İstanbul her zaman güzel bir kenttir. İstanbul Asya ile Avrupayı birbirine bağlayan güzide bir şehrimizdir. Tarihi ve turistik yapıları içinde barındıran bu şehrimiz her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ilgi odağı haline gelmiştir.

İstanbul Sohbet

Ortam.gen.tr olarak İstanbullu hemşehrilerimize hitap etmek üzere İstanbul Sohbet odamızı faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Çünkü sunucumuza gelen insanların büyük çoğunluğu İstanbul’dan gelmektedir. Diğer İstanbul Sohbet odalarından farkımız, kullanıcılarımıza Bedava Sohbet imkanı sunmaktayız. Çok değerli İstanbullular Chat odamızı sizler için hazırladık. Mobil Sohbet ayrıcalığı ile çok keyifli sohbetler edebilirsiniz. Sohbet kanallarımızda yabancı bayan/baylar ile keyifli sohbetler edebilir, yeni dostluklara yelken açabilirsiniz.

İstanbul Chat

İstanbul Chat sohbet ayrıcalığı sadece ortam.gen.tr sitemizde ön plana çıkmaktadır. Arkadaşlarımızın çoğunluğu İstanbul ilinde ikamet etmektedirler. Hal böyle olunca İstanbul ili bizim için önem arz etmektedir. İstanbul’un güzel bayanları ve yakışıklı erkekleri sohbet odalarımız içinde adeta fink atmaktadır.

İstanbul Hakkında Bilgiler

İstanbul dünyanın en büyük, en önemli ve en güzel şehirlerinden birisidir. Boğazın iki yakasına yayılmış, olağanüstü güzellikteki tepeler, şehrin sakinlerini ve ziyaretçilerini sürekli büyüler. Dünya tarihinin en önemli komutanlarından ve devlet adamlarından biri olan Napolyon, “Eğer dünya tek bir devlet olsaydı, İstanbul başkent olurdu” demiştir. Bu gerçekten de doğrudur. İstanbul’un önemini anlayabilmemiz için tarihe bakmamız gerekir.

İstanbul’un Fethi (1453):

İstanbul 29 Mayıs 1453 tarihinde, Fatih Sultan Mehmet’in komutanlığında, Osmanlı Ordusu tarafından fethedilmiştir. Fetih sonrasında Ayasofya gibi birçok kilise camiye dönüştürülmüştür. Kiliselerin camiye dönüştürülmesi aşamasında sanata düşkünlüğü bilinen Fatih Sultan Mehmet, bir fermanla mozaik ve diğer sanat eserlerinin yok edilmemesini ve sıva ile örtülmesini buyurur.

Artık Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti haline gelen İstanbul, Osmanlı’nın yıkılışına kadar başkent olarak kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kızlarla sohbet bayanlarla sohbet evli sohbet bayanlarla sohbet