Kitap Okuma Etkinliği


Kitap Okuma Etkinliği

Merhabalar Sevgili Okurlar

               Kitap okuma Etkinliği konulu bu yazı sohbet  ortamımızın sizler için bir etkinliğini duyurmak ve kısaca etkinliğimizden haberdar olmanızı sağlamak amacıyla  neşredilmiştir. Edebiyat kanalı kullanıcıları tarafından bir bütün halinde hareket başlatmak adına kişiselleştirilmiş sohbetlerin yerine topluca münazara edebilmek için ‘’KİTAP’’ etkinliği başlatılmıştır. Bu etkinliği başlatarak okuma alışkanlığını yeniden kazandıran sunucumuzun değerlisi Yelda hanımefendiye teşekkürlerimizi borç biliriz.

Kitap Okuma
Kitap Okuma

Hangi Kitabı Okuyoruz

                Kitap okuma etkinliğimizde ortak kararların üzerinden hareketle KAYBOLUŞ /  Georges Perec  tarafından yazılan  roman ile başlangıç yapılmıştır. Bilahare aramıza katılmak isteyen ve analiz üzere paylaşımlarını bizlerle münazara etmek isteyen tüm dostları sohbet ortamımıza beklemekteyiz.

            Ortam.Gen.TR kullanıcılarının başlattığı ve yöneticilerinin desteklediği bu etkinlik belirli   hafta/ay dönemlerinde sizlerle yine #Edebiyat kanalında paylaşılarak  okunmak üzere karar alınan kitap tarafımızca paylaşımı yapılarak size aktarılacaktır. Konu üzere eğer dikkatinizi çekebildiysek  Edebiyat kanalında ; Yelda ve Mine nickli arkadaşlarımızdan paylaşımlarımızın, münazara günlerinin bilgisini ve kitap bilgilerine ulaşabilirsiniz. Diğer tüm Edebiyat kanalı kullanıcılarımızdan ve yöneticilerimiz tarafından da etkinlikle ilgili bilmek istediklerinizi ve olağan daha önceden oluşturmuş olduğunuz hafta/ay da sunulmuş ‘’kitap’’ ile ilgili  analizleriniz mevcutsa paylaşımlarınızı rica ederiz. Hoşça kalın, Görüşmek ümidiyle dostlar.

Kitap Okuma Etkinliği”Kayboluş” Değerlendirmesi

Bu kitap hakkındaki etkinliğimiz 1.aşama olarak başarı ile sonuçlanmıştır. Bütün kullanıcılarımız “KAYBOLUŞ” isimli romanı bitirdiklerini beyan etmişlerdir. Bu meyanda 21 Şubat Cuma günü saat 11.00’da #Edebiyat kanalında bu etkinliğin mimarı Yelda hanımefendi başkanlığında kritik yapılacaktır. Yapılan istişare toplantısında okuyucularımız roman hakkındaki görüşlerini ve eleştirilerini sırasıyla söz alarak belirtebileceklerdir. Ayrıca aynı gün hangi kitabın okunacağına da karar verilecektir. Fakat aldığım tüyoya göre Irvin D. Yalom Spinoza Problemi / Nazi Subayının Paradoksu adlı kitap okunacaktır. Sizler de bu etkinliğe katılmak istiyorsanız Yelda ve mine rumuzunu kullanan arkadaşlarla irtibata geçebilirsiniz.

Yeni Kitap Okuma Etkinliği

Kitabın yazarı Irvin D.Yalom; yaşanmış olabilecek olaylara karşı bir kitap yazdım. Mümkün mertebe tarihsel olaylara sadık kaldım. Bir psikiyatr olarak birikimlerime dayanarak ana karakterlerimin, Bento Spinoza ve Alfred Rosenberg’in iç dünyalarını hayal etmeye çalıştım demiştir. etkinliğimiz hayırlara vesile olsun.

15 Yorumlar

 1. Peri

  3 Şubat 2020 at 20:04

  Bir damla mürekkep bir milyon kişiyi düşündürebilir Emeginize saglik szleri seviyorum:)))

  Cevapla
  • Yelda

   4 Şubat 2020 at 16:06

   Sevgili Peri, desteğin için teşekkür ediyoruz. Biz de seni çook seviyoruz.

   Selam ve sevgiler..

   Yelda

   Cevapla
 2. Togi

  3 Şubat 2020 at 20:15

  Herşey çok güzel olacak ….

  Cevapla
  • Yelda

   4 Şubat 2020 at 16:05

   Teşekkür ediyoruz..

   Saygı ve sevgiyle.

   Yelda

   Cevapla
 3. insomnia

  3 Şubat 2020 at 22:06

  etkinlik olarak çok güzel düşünülmüş. ilgi çekici bulduğumu söyleyebilirim. bilgi paylaştıkça çoğalır, kültür okudukça bolarır diyerekten selamlarımı ve sevgilerimi buraya bırakıyorum.

  Cevapla
  • Yelda

   4 Şubat 2020 at 16:04

   Desteğin için teşekkür ediyorum sevgili insomnia.

   Selam ve sevgiyle.

   Yelda

   Cevapla
 4. Mine

  4 Şubat 2020 at 01:47

  Yaşadığımız hayata şöyle bir bakalım.Bugunümüz dünün, dünümüzde yarının aynısı değil mi?Bu kısır döngü günleri,ayları ve yılları kovalayarak devam ediyor.Bizim kendi hayatımızı renklendirmek ve düzene sokmak için,bir şeyler yapmamız gerekıyor.Bunun için elbette birçok yol var ama bizim konumuz kitap okumak ise bunlardan en maliyetsiz ve yorucu olmayanı.Bunun için yapmamız gereken nedir ?Kitap okuma etkinliğimize katilmaniz 🙂 Sevgili Yelda arkadaşımızın başlattığı bu etkinliğe ilk katılan benim.Kendisine buradan sevgi ve selamlarımı sunarım.Unutmayın ki kitap okuma alışkanlığı bulaşıcıdır …

  Cevapla
  • Yelda

   4 Şubat 2020 at 16:00

   Sevgili Mine, bu etkinlikte bana eşlik ediyor olmandan dolayı sana çok teşekkür ediyorum.Keyif aldığım bu alışkanlığımı sana da bulaştırmış olmaktan mutluluk duyuyorum, bir çok kişiye bulaştırıcağını umuyor ve diliyorum..

   Sevgiler..
   Yelda

   Cevapla
  • KaRa

   4 Şubat 2020 at 16:15

   Güzel Yorumunuz için hepinize teşekkürlerimi sunarım, bu organizasyonda başta Yelda, mine ve diğer arkadaşları tebrik ederim. Değerli yorumlarınız elbette bizler için önemlidir. Çünkü yorum, google gözünde bir makaleye verilen değerin göstergesidir.

   Cevapla
   • Yelda

    4 Şubat 2020 at 16:56

    Sevgili Kara,

    Teşekkür ediyoruz.

    Sevgi ve saygılar.

    Cevapla
 5. Hüseyin

  4 Şubat 2020 at 16:17

  Kitap severlerin kritiklerini takip etme keyfini yaşayacağım için mutluyum.

  Cevapla
  • Yelda

   4 Şubat 2020 at 16:54

   Sevgili Hüseyin, yardımların ve desteğin için çok teşekkür ediyorum.

   Selam ve sevgiyle.

   Cevapla
 6. Yelda

  4 Şubat 2020 at 16:52

  Harf’in büyüsüne kapılmış olanları, orkestraya bekliyorum. Kulaktan ayağa, dudaktan kalbe, kısaca sizi bir yerden bir yere kollarında sürükleyecek kitaplara hazır olun. Şef burada ve sizi dansa çağırıyor! Ne dersiniz?

  Sevgi ve saygıyla.

  Cevapla
 7. haarp

  4 Şubat 2020 at 20:52

  +1

  Cevapla
 8. Kitap

  5 Şubat 2020 at 01:03

  Kitap etkinliğine bende katılmak istiyorum. Fakat şu an için kitabı almaya hiç param yok. Rica etsem okuyan arkadaşlar bana gönderirler mi, ben okuduktan sonra tekrar geri gönderirim. Beni de etkinliğe kabul edin lütfen.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kızlarla sohbet bayanlarla sohbet evli sohbet bayanlarla sohbet