Mobil Sohbet Odaları


Mobil Sohbet Odaları

Kaliteli ve Seviyeli Sohbet Odaları

Seviiyeli Sohbet
Seviiyeli Sohbet

Türkçe karşılığı sohbet olan ve hayatımıza 1990’lı yılların başında giren chat sohbet siteleri, ilk zamanlar pek bilinmediği için ilgi görmemişti. Bilgisayarların yaygınlaşması ve internetin hayatımızın her alanına yavaş yavaş girmesi ile ilk arkadaşlık ve sohbet sitelerinden olan Seviyeli Chat Sohbet odaları yavaş yavaş hayatlarımızda yer buldu. Yeni bir insan, yeni hayatlar, hayali dünyalar ve karakterlerin kolayca hayat bulduğu bu keyifli bir okadarda gizemli dünya her kesimden insanı bir arada eşit bir ortamda buluşturuyordu. İstediğimiz karakterler yada bireyler olabiliyor bunuda kimse sorgulamıyordu, bu kimine göre güvensiz kimine göre keyifli bir ortamdı,

Seviyeli Sohbet odaları belkide insanları ilk defa bu kadar eşit kılıyor ve sınıf farkı gözetmeksizin bir arada tutuyordu. İlk dönemler yabancı sohbet siteleri ile sohbet ihtiyacını karşılayan ülkemizde gün geçtikçe ve talep arttıkça bu pastanın aldıkça ve Chat siteleri birer fenomen olunca, belli başlı büyük şirketler bu işe soyundu. Superonline, E-kolay, Mynet gibi Türkiyedeki internet devleride bu işin öncüsü odu denilebilir. Şirketlerin yönettiği Sohbet odaları bir şirket gibi işliyor ve kuralları yaptırımları Sohbet odaları kısıtlı sohbet alanı yaratıyordu.

Mobil Sohbet 1
Mobil Sohbet 1

Katı kurallar ve kişilerden çok sistemlerin yönettiği karşımızda koaman kocaman Ceo’lardan oluşan admin kadrosu vardı. Zaten o zamanlar admin nedir ki?. Şirket bünyesinde yönetici vasıfları olan kişilerden seçilen kanal sahipleri ve hatırlarısnız ki seçilmiş kişilerden kanal yöneticileri yani AOP (@)’lar vardı. O zamanların verdiği heyecanla kimse hiç birşeyi sorgulamadan sohbet etmeye odaklıydı. Zaman geçtikçe ve insanların Sohbet odalarına normal bir eğlence ve her an ulaşabilir oldukları hissi yavaş yavaş yönetimleri ve yönetim sistemlerinide sorgulama hakkı verdi. İşte bu dönemlerde Kişisel sohbet siteleride yavaş yavaş hayata girmiş kendilerine dev şirketler arasında yer bulma çabasıyla karşı karşıya bulmuş Web tabanlı sohbetin keyfini ikiye katlayan mIRC daha kolay sohbet etme imkanı verirken Sohbet ile aynı ismide almıştı, mIRC Sohbet daha fazla adapte olmamızı sağlamış ve bu dünyayı daha kolay kavramamızı sağlamıştı.

Kendisi gibi bireylerin oluşturduğu yönetimler insanlara daha samimi ve sıcak geliyordu. O bilindik dev sohbet sitelerinin karmaşasından uzak kullanıcıları devamlılık göstren ve birbirlerini tanıyan kendi ortamlarını yaratan yerler olmuştu. Ortam.gen.tr‘de tam olarak bu anlattığmız sitelerden birisidir. Kaliteli ve seçkin mobil sohbet kitlesiyle diğer siteler arasında sıyrılıp kendine kısa zamanda yer bulmuştur. Daha sonra birer birer şirketler sohbet sayfalarını kapattı ve bu pasta tamamen bireysel olarak sürdürülen sohet odalarına kaldı.

Bu dönemde zirvede kalan ve kalitesini ön plana çıkartan sitelerin Chat sohbet odalarında koydukları kurallar diğerlerinede örnek olarak geçerli oldu diyebiliriz. Sosyal medya diye adlandırdığımız profil siteleri ve arkadaşlık siteleri yani, Facebook, Twitter, İnstagram, Pinteres, Tumblr gibi sitelerinde hayatımıza girmesiyle ilgiyi biraz kaybetmiş gibi görünen Sohbet odaları, bu sitelerin hayatımıza çok müdahele etttiği gerçeğini gören kullanıcılar tarafından, yeniden keşfedildi. Bu gizemli dünya yeniden canlandı ve eski popüler günlerine kavuşmuş oldu. İnternetin yaygınlaşıp artık kesin bir ihtiyaç olmasıyla birlikte internet ile orantılı teknolojilerinde ilerlemesi demekti.

Artık büyüyk büyük bilgisayarlara bağlı olarak değil ellerimizde ve cebimizde bu küçük dünyayı her yere taşıyabilir hale geldik, Mobil diye adlandırılan bu dünyanın yeni hali artık daha fazla internmet daha fazla istediğimiz insan olma yolunda dev bir adımdı ulaşıla bilirliğide artık çok kolaydı iletişimi zirveye çıkartmıştı. Chat sohbet siteleride bu değişime ayak uydurup alt yapılarını mobil hale getirdiler. Tabiki Chat Sohbet sitelerinin vaz geçilmezi mIRC görünümü ve kolaylığı ile sunuluyordu. Evet mIRC Sohbet yeniden hayatımıza tutunuyor bunun bir tutku olduğunu ve yenilenerek kaybolmadığını gösteriyordu.

Chat Sohbet sitelerinin kullanıcı kitlesi artarken giderek değişiyordu, artık sohbet sitelerindeki arkadaşlıklar daha normal sıradan ve güncelik hayattaki arkadaşlarımızla yer değiştiriyordu. Sohbet odalarının vaz geçilmesi olan Sohbet radyolarıda unutulmaz ve vaz geçilmezleri arasındadır. Hem sohbet edip hemde bu gizemli dünyamızda kendimizi önemli hissettirecek bize özel bir ses olması gayet keyifliydi. Radyo kanalları, Oyun Kanalları islami sohbet kanalları derken hemen hemen her kitleyi içinde barındıran bu sohbet siteleri bir ihtiyaç bir tutku olduğunu artık ispatlamıştı.

Arkasında büyük emeklerin olduğu bu sohbet sitelerinde büyük uğraşlar ve emekler saklıydı Arama motorları bu sitelere can suyu taşıyordu. Arama motorlarının öncü site olarak benimsediği ve önerdiği başlıca sitelerden olan ortam.gen.tr tamamen kişisel bir sohbet sitesi olup, kullanıcılarına bedava sohbet hizmeti sunmaktadır. Sizde bir sohbet tutkunuysanız veya daha önce hiç sohbet odalarına girmemiş biriyseniz kendinizi anlatan sevdiğiniz bir nick seçip bu gizemli dünyaya girebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sohbet kurallarına uymak ve kendinize uygun bir chat kanalı seçmektir. Hepinize Keyifli ve Seviyeli Sohbetler Dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kızlarla sohbet bayanlarla sohbet evli sohbet bayanlarla sohbet