Siteniz İçin Neden WordPress Kullanmalısınız?


Siteniz İçin Neden WordPress Kullanmalısınız?

Neden WordPress?.diyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu yazıda, WordPress’i kullanmanız için 6 önemli nedeni paylaşacağız. Ayrıca WordPress ile oluşturabileceğiniz tüm farklı web sitelerinin yanı sıra WordPress kullanan popüler siteleri de göstereceğiz.

Neden WordPress
Neden WordPress

Not: Bu makale boyunca, WordPress dediğimizde, kendi kendine barındırılan WordPress olarak da bilinen WordPress.org’dan bahsediyoruz. Lütfen bunu bir barındırma hizmeti olan WordPress.com ile karıştırmayın. Ayrıntılar için WordPress.org ile WordPress.com‘u karşılaştırın. WordPress ile ilgili en yaygın yanlış anlamalardan biri, bunun sadece bir blog platformu olmasıdır. WordPress bir bloglama aracı olarak başlarken, yıllar boyunca güçlü bir web sitesi oluşturucu ve sağlam bir içerik yönetim sistemine (CMS) dönüştü.

WordPress’in en iyi yanı, kullanımı kolay ve farklı web sitesi türleri oluşturmak için yeterince esnek olmasıdır . WordPress’in popülaritesinin bu kadar artmasının ana nedeni budur. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, WordPress internetteki tüm web sitelerinin% 32.3’üne güç veriyor.

Sağlam özellikleri nedeniyle, en iyi markaların çoğu, Time Magazine, Facebook, The New Yorker, Sony, Disney, Target, The New York Times ve daha fazlası dahil olmak üzere web sitelerine güç vermek için WordPress’i kullanıyor .Web sitenizi oluşturmak için neden WordPress kullanmanız gerektiğine bir göz atalım.

1. Neden WordPress Çünkü Ücretsizdir

Neden WordPress kullanıyoruz? çünkü ücretsiz bir yazılımdır. Bu, gereksinimlerinize uyacak şekilde indirmek, kurmak, kullanmak ve değiştirmekte özgür olduğunuz anlamına gelir. Herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz. WordPress yazılımının kendisi ücretsiz olsa da, bir etki alanı adı ve web barındırma yüklemeniz gerekir. Alan adı, web sitenizin internet üzerindeki adresidir. Web sitenize erişmek için kullanıcılarınızın tarayıcınızın adres çubuğuna yazdıkları budur (örneğin, ortam.gen.tr). Web hosting, web sitenizin tüm web sitesi dosyalarınızın saklandığı evidir. Deneyimli bir kişinin WordPress sitenizi kurmasını istiyorsanız, yetenekli personelimiz ve yöneticimiz KaRa sizlere yardımcı olmaktan kıvanç duyar.

2. WordPress Temalar ve Eklentiler ile Özelleştirmek Kolaydır.

WordPress kullanan kişilerin büyük bir kısmı ne web tasarımcıları ne de programcılardır. Nitekim çoğu insan, web sitesi tasarımı hakkında önceden bilgi sahibi olmadan WordPress kullanmaya başlar. Teknoloji meraklısı olmayanlar için, WordPress mükemmel bir çözümdür, çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce ücretsiz web sitesi şablonu (tema) vardır. Hemen hemen her tür web sitesi için (bir blog, iş sitesi veya çevrimiçi bir mağaza) mükemmel bir WordPress teması mutlaka bulunabilir.

WordPress temalarını özelleştirmek kolaydır, çünkü birçoğu renk değiştirmenize, logo yüklemenize , arka planı değiştirmenize, güzel kaydırıcılar oluşturmanıza ve hiç kod yazmadan ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize izin veren kendi seçenekler paneliyle birlikte gelir .

Eklentileri kullanarak WordPress sitenize özel işlevler de ekleyebilirsiniz. WordPress eklentileri, web siteniz için analitik , iletişim formları , üyelik alanı ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikler eklemek için kullanabileceğiniz uygulamalara benzer .Tıpkı temalar gibi, kullanabileceğiniz binlerce ücretsiz ve premium eklenti var.

3. WordPress SEO Dostudur.

WordPress standart uyumluluk yüksek kaliteli kod kullanılarak yazılır ve anlamsal işaretleme üretir. Geek olmayan terimlerle, bu, Google ve diğer arama motorlarının WordPress’i sevmesini sağlar. Bu nedenle WordPress siteleri arama motorlarında diğerlerinden daha yüksek sıralama eğilimindedir.

4. WordPress’i Yönetmek Kolaydır.

WordPress yerleşik bir güncelleme yönetim sistemi ile birlikte gelir. Bu, eklentilerinizi ve temalarınızı WordPress yönetici kontrol panelinizden güncellemenizi sağlar.

WordPress ayrıca yeni bir WordPress sürümü olduğunda sizi uyarır, böylece sitenizi sadece bir düğmeyi tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

Verilerinizi herhangi bir kazadan veya bilgisayar korsanlığından korumak için, yedekleri otomatik olarak oluşturmak ve güvenli bir şekilde uzak bir yerde saklamak için kolayca bir WordPress yedekleme eklentisi kullanabilirsiniz.

WordPress sitenizi hareket halindeyken WordPress mobil uygulamalarıyla da yönetebilirsiniz .

5. Neden WordPress Kullanmalısınız? Güvenli ve Güvenlidir

Neden WordPress?, güvenlik göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir ve bir web sitesi çalıştırmak için çok güvenli ve güvenli bir platform olarak kabul edilir. Ancak, gerçek dünya gibi, internet de belirsiz bir yer olabilir.

Orada ellerinden geldiğince çok sitede ellerini almak isteyen davetsiz misafirler var. WordPress sitenizi korumak için, sitenizi daha da güvenli hale getirmek için yapabileceğiniz birkaç basit şey vardır. 

6. WordPress Farklı Medya Türlerini İşleyebilir

WordPress sadece metin yazmakla sınırlı değildir. Görüntü, ses ve video dosyalarını işlemek için yerleşik bir medya yükleyici ile birlikte gelir.

WordPress , URL’yi WordPress yayın düzenleyicisine yapıştırarak YouTube videolarını , Instagram fotoğraflarını, Tweetleri ve Soundcloud sesini yerleştirebileceğiniz anlamına gelen oEmbed özellikli web sitelerini destekler .

Bu makalenin neden WordPress kullanmanız gerektiği hakkındaki sorunuzu yanıtladığını umuyoruz. WordPress’in gücünü gerçekten deneyimlemenin en iyi yolu onu kullanmaktır. Bir deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.

1 Yorum

  1. Peri

    8 Ocak 2020 at 15:56

    Dünya’nın herhangi bir yerinden bir insan ile chat sohbet yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Sanal bir ortamda gerçek arkadaşlıklar, dostluklar ve aşklar için sohbete bağlanmanız yeterli.hepinizi beklerz

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kızlarla sohbet bayanlarla sohbet evli sohbet bayanlarla sohbet