Sohbet Ederken Yapılmaması Gerekenler


Sohbet Ederken Yapılmaması Gerekenler

Sohbet hakkındaki çoğu tavsiye ne yapılacağına ya da nasıl sohbet edileceğine odaklanır. Sohbet odalarında Sohbet ederken garip sorunlara yol açabilecek kötü deneyimlere odaklanacağız. Öyleyse hep birlikte gelin bir göz atalım.

Sohbet Ederken Sarhoş Sohbet Etme

1. Sarhoşken sohbet odalarımıza sakın gelmeyin ve sohbet etmeyin. Çünkü sarhoşluğun verdiği gevşeklikle istemediğiniz veya genel duruşunuza zarar verebilecek söylemlerde bulunabilirsiniz. Karşıdaki insan sizin sarhoş mu yoksa ayık mı olduğunuzu bilmek zorunda değildir. O yüzden istemediğiniz konuşmalara şahit olabilirsiniz.Sohbet ederken bunlara uymanız önem arz etmektedir.

Sohbet Odalarında Yasadışı İçerik

Sohbet ederken; Yasadışı, siyasi, dini veya ideolojik içerikleri lütfen sohbet odalarımızda paylaşmayın. Kanunlarca suç sayılan her türlü içerik, materyal veya doküman aynen sitemiz için de geçerlidir. Bunu unutmayın. Sohbet, chat sitemiz bu konuda oldukça duyarlıdır.

Sohbet Ederken Uzun Konuşmalar

Konuşmalarınızın uzun sürmemesi gerektiğini unutmayın. Uzun sohbet, yanlış anlamalara yol açabilir. Sohbet odalarının en büyük esprisi yazılanların bir çoğunun yanlış anlaşılmasıdır.

Sohbet Ederken Yasak ve Yanlış Hareketler

Sohbet odalarımızda kesinlikle flood tarzı uzun yazılar ya da Kopyalama / yapıştırma yapmayın. Çünkü sohbet odalarımıza gelen insanların çoğunluğu cep telefonuyla bağlandığından ekrana gönderdiğiniz kopya yazı tüm ekranı kapatmaktadır. Diğer kişilerin hak ve hukukuna azami gayret gösterin. Yönetim olarak buna asla göz yumamayız ve sohbet odasından çıkartılma cezası alabilirsiniz.

Sohbet Odalarında Özel ve Mahrem Bilgiler

Sohbet odalarımız içerisinde kesinlikle özel ve mahrem bilgilerinizi paylaşmayın (cep telefonu, adres v.s.). Günlük programınızı veya nereye gideceğinizi, ne yapacağınızı söylemeyin. Bir süreliğine evinizden ayrılacaksanız bunu gizli tutun paylaşmayın. Kişisel eşyalarınızı nerede sakladığınızı v.s. açıklamayın.

Sanal Arkadaşlığın Reel Ortama Taşınması

Sohbet odalarımızda arkadaşlık kurduğunuz kişileri iyice tanımadan, neyin nesi olduğunu anlamadan, idrak etmeden kesinlikle dışarıda buluşmayın. Eğer buluşacaksanız bile ıssız ve tenha yerleri tercih etmeyin. Eğer başınıza bir şey gelirse bir insan olarak gerçekten üzülürüz.

Özet

Sohbet Odalarında uyulması gereken kuralları dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. İster nasihat isterse vaaz olarak kabul edebilirsiniz. Ben vicdanen uymanız gereken kuralları belirttim, zaman zaman nasihatlerde bulundum. Sonradan bana serzenişte bulunmayın, yahu KaRa abi niye bize önceden söylemedin diye. Yıllarını bu işlere vermiş biri olarak nasihatimi tutarsan selamette olursun. Yok tutmayıp burnunun dikine devam edersen başın beladan kurtulmaz. Ne demişler; anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Bir başka makalede görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kızlarla sohbet bayanlarla sohbet evli sohbet bayanlarla sohbet