Alexa Sıralamalarınızı 2020 Yılında Nasıl İyileştirirsiniz


Alexa Sıralamalarınızı 2020 Yılında Nasıl İyileştirirsiniz

Alexa Sıralamaları

Alexa 2020 sıralamalarınızı nasıl artırırsınız?. Bir çok kişinin sorduğu ve kafasını kurcalayan soru şu: Alexa derecemi nasıl artırabilirim? Alexa puanımı artıracak hileler veya ipuçları var mı? Alexa Rütbesi ne kadar önemli?

Bazen bu soruların cevabını aramak sinir bozucu olabiliyor. Şaşırtıcı bir şekilde hangi amaca hizmet ettiğini bilmiyorsun. Bloğuna taze içerik giriyorsun ama bakıyorsun ki alexa değerleri hiç te umduğun gibi değil. Yani yayımladığın yazıyı hiç kimse okumamış!.

Alexa’nızı nasıl artıracağınızı anlatmadan önce konuya biraz derinlemesine girelim inşallah.

Alexa nedir ve Alexa 2020 Sıralaması nedir?

Alexa  (Amazon ve her şeye kadir Jeff Bezos tarafından satın alındı), web sitelerine ilişkin trafik verilerini koruyan bir şirkettir ve çoğunlukla Alexa Rank olarak adlandırılan web sitesi sıralaması bilgileriyle bilinir. Global Alexa Rank, sitenizin dünya çapında ne kadar popüler olduğunu gösterir ve Local Alexa Rank, alan adının kayıtlı olduğu ülkede popülerlik gösterir. Örnek verecek olursak, Ortam.gen.Tr sitemizin verileri aşağıdaki gibidir.

Alexa
Alexa

Alexa 2020 Derecenizi Nereden Öğrenebilirsiniz?

Burada kendi sitenizin Alexa Sıralamasını bulabilirsiniz. Ayrıca, benim gibi iseniz ve Alexa Rank’inizi sürekli kontrol ediyorsanız, Alexa Traffic Chrome Uzantısını  yükleyerek bir sayfanın sırasını hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Alexa 2020 Sıralaması Ne Kadar Önemli?

Alexa Rank, bir sitenin reklam potansiyelini gösterdiğinden pazarlamacılar için çok önemli bir araçtır. Sayı ne kadar düşük olursa, site o kadar fazla trafik alır ve bu nedenle reklamların sunulacağı kişi sayısı artar. Alexa Sıralaması düşük olan alanlar genellikle Alexa Sıralaması yüksek olan alanlardan daha değerli olarak kabul edilir.

Düşük Alexa Puanına sahip olmak , Reklam ağınızdan elde ettiğiniz TBM’yi artırabilir veya sitenize hoş yerel reklamverenleri yerleştirmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle, sitenizin Alexa Derecesini düşürmek siteniz için faydalı olabilir. Peki konuya biraz daha girelim ve can alıcı soruyu aşağıdaki başlıkta soralım.

Alexa 2020 Sıralamasını Hangi Etkenler Belirler?

Kendi deneylerimde Alexa Sıra algoritmasında rol oynayan birden fazla değişken (önem sırasına göre sıralanmış) etken olduğunu öğrendim. Bu etkenler şunlardır;

 • Alexa Araç Çubuğunu kullanan kişilerden gelen trafik (site ziyaretçilerinin sayısının korkunç bir tahminidir)
 • Sayfa görüntüleme sayısı 
 • Ziyaretçi başına sitede geçirilen süre
 • Hemen Çıkma Oranı ve TO (Tıklama oranı). TO’nuzu nasıl artıracağınızı öğrenin . 
 • Görüşlerin Kalitesi ve Çeşitliliği
 • Siteye gelen bağlantıların sayısı (geri bağlantılar olarak da bilinir)
 • Sosyal Medya paylaşım, beğeni, yorum sayısı
 • Site Yükleme Hızı (Siteniz ne kadar hızlı olursa, ziyaretçiler sayfada fazla kalır.)
 • Site Kullanıcı Arayüzü
Alexa 2020 Sıralaması SEO veya trafiği etkiler mi?

SEO ve Alexa Rank arasında doğrudan bir korelasyon yoktur .

Bununla birlikte, daha düşük bir Alexa 2020 Sıralaması, Google’ın ilk sayfasında SEO blog yayınlarının bulunmasıyla ilişkili olabilecek yüksek miktarda trafik anlamına gelebilir. Alexa Sıralaması 10k’nin altında olan siteler muhtemelen SERP’lerden (Arama Motoru Sonuçları Sayfası) iyi bir ziyaretçi sayısının tadını çıkarıyor.  Yüksek otorite sitelerinden geri bağlantı almak, sitenizin alan otoritesini artıracak ve arama terimleriniz için daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır. Bu, Alexa Sıralamanızı artıracak daha fazla trafik almanıza yardımcı olur.

Alexa 2020 Sıralamanızı yükseltmek için gerçek, kusursuz yöntem (ücretsiz)
 1. Aslında 2500’den fazla kelimeden oluşan şaşırtıcı içerikler yazın. SEO’yu kendiniz yapmak istiyorsanız, yardımcı olabilecek bazı SEO ipuçlarını burada bulabilirsiniz .
  • Web yöneticilerini (yani Alexa Araç Çubuğu yüklü olan kişileri) çekmek istiyorsanız, muhtemelen SEO, dijital pazarlama vb. Gibi okuyacakları içerik yazmalısınız. Anneler için yazıyorsanız, yenidoğan, araba hakkında konuşun , bebek maması vb.
  • Sıralamalar söz konusu olduğunda RankBrain’in en önemli 3. SEO faktörü olduğunu biliyor muydunuz ?
 2. Daha da önemlisi, bu içeriği her yerde paylaşın (Facebook, Twitter, Reddit, Pinterest’te) ve benzersiz sayfa görünümleri elde edin. Daha fazla sosyal trafik elde etmek için FB reklamları yayınlamayı da deneyebilirsiniz.
 3. Alan adı yetkilinizi geliştirmek için yüksek kaliteli geri bağlantılar alın ve diğer sitelerde konuk gönderileri yapın.
  • Alan adı yetkilinizi artırarak içeriğinizi sıralamak çok daha kolay bir zamana sahip olacak, bu da ziyaretlerinizi artıracak ve Alexa Sıralamanızı artıracaktır.
 4. Eski makalelerinizi sürekli olarak yenileyin (trafik hacmine düşmüş olabilir) ve ayrıca en son SEO değişiklikleriyle güncel kalın .
 5. Büyük medyaya katılın ve sitenize daha fazla trafik çekin.
Alexa 2020 Rank’inizi ve genel olarak blogunuzu geliştirmek için neden harika içerik önemlidir?

Harika bir içerik parçası yazdığınızda, bu blog yayınını Google’da üst sıralara yerleştirme ve böylece sitenize ek ziyaretçi çekme fırsatınız olur.

Daha da önemlisi, harika bir gönderi yazdığınızda, soğuk trafiği hayranlara, müşterilere ve destekçilere dönüştürebilirsiniz. Bu kullanıcılar, hatırlatmanıza gerek kalmadan sitenize geri dönmeye devam edecek

Alexa 2020 Harika içerikleri nasıl yazabilirsiniz?

Mükemmel içerik, sağlam anahtar kelime araştırmasıyla başlar .

Yazdıklarınız insanların aradığı bir şey değilse, trafiğinizi artırmanıza yardımcı olmaz. Harika içerik aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Kullanıcıların sorularını cevaplar
 • Kapsamlıdır (2000+ kelime)
 • Bir konu hakkında bilmek isteyebileceğiniz her şeyi içerir
 • Okuması kolaydır ve işlem yapılabilir, veriler veya deneyimlerle desteklenir
Alexa 2020’de Alexa’nızı hızlı bir şekilde nasıl artırabilirsiniz?

Tamam, Alexa 2020 Sıralamasını düşürmek için basit adımlar :

 1. Aptal Alexa Araç Çubuğunu birden çok tarayıcıya (Chrome, Safari, Firefox, vb.) Yükleyin .
 2. En sevdiğiniz VPN’i indirin ( Windscribe’i seviyorum ) ve ona bağlanın. 
 3. Her tarayıcıda PageReboot’a gidin , sitenizi yerleştirin ve 60 saniyede bir (veya sabırlıysanız daha uzun) yenileme süresini ayarlayın.
 4. Arkanıza yaslanın, rahatlayın, blog yayınlarımdan birini okuyun ve yaklaşık 15-20 dakika bekleyin.
 5. Şimdi Windscribe’de ülkeyi değiştirebilirsiniz .
 6. (İsteğe bağlı ancak bütçeniz varsa önerilir) Alexa sayfanızı planlarından birini satın alarak sertifikalandırın.

En iyi sonuçlar için bunu günün farklı saatlerinde yapın ve IP Adresinizi her 10 dakikada bir değiştirin. Alexa Sıralamanız, 100.000’den az veya her hafta bir rütbeniz varsa her gün güncellenmelidir; bu nedenle, artırmanın sonuçlarını yaklaşık iki hafta içinde görmeyi bekleyin.

Alexa 2020 Daha düşük Alexa’ya sahip olmanın faydaları

Alexa sıralamanızın yasal olduğunu ve kurcalanmadığını varsayarsak, daha düşük bir rakamdan bekleyebileceğiniz bazı iyi faydalar vardır:

 1. Daha fazla iş alacaksınız. Blogcuların çoğu sitenizdeki misafir yazma işlemlerine ulaşacak ve kullanıcılar size daha fazla güvenebilir.
 2. Sitenize referans verilecek ve daha fazla kopyalanacaktır (ör. Geri bağlantılar). Trafik üreten farklı sitelerden içerik kopyalamak için çok sayıda bot çalışıyor. Çoğu zaman bu şekilde yeni bağlantılar kazanacaksınız. Bu kopyalanan siteler genellikle daha düşük Alan Adı Yetkilisine sahip olduğundan, siteniz yinelenen içerik cezalarından etkilenmez.
 3. Alexa sıralamasında Cinsiyet, Eğitim ve Konum’daki bu kitle demografileri gibi diğer ilginç metrikleri görebilirsiniz: 

Bir makalenin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız değerli dostlar. Kısacası Alexa 2020 değerlerinizi yükseltmek için iki yol var: birincisi arama hacmi yüksek makaleler yazmak, ikincisi ise benim gibi chrome tarayıcısı kullanıyorsanız alexatoolbar eklentisini aktif olarak kullanmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kızlarla sohbet bayanlarla sohbet evli sohbet bayanlarla sohbet