WordPress Google Site Bağlantıları Edinme


WordPress Google Site Bağlantıları Edinme

WordPress Site Bağlantıları Nasıl Edinilir?

WordPress Site Bağlantıları; Arama sıralamaları herhangi bir web sitesinin önemli bir parçasıdır. Google site bağlantılarının fazladan trafik getirmenin harika bir yolu olabileceğini biliyor muydunuz? Bir an için geri adım atalım. Ana anahtar kelimeleriniz için iyi sıralama , web sitenizin başarılı olmasına (ve büyümesine) yardımcı olmak için tutarlı ve alakalı trafik getirmenize olanak tanır. Ancak, iyi sıralamak harika olsa da, insanlar SERP’lerden sitenize gerçekten tıklama yapmıyorlarsa bu hiçbir şey ifade etmez. Google site bağlantıları, daha fazla trafik getirmenize ve SEO’nuzu güçlendirmenize yardımcı olacak tıklama oranınızı (TO) artırmanın harika bir yoludur. Bu makalede, site bağlantıları hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz:

Arama Motorundaki Serpler ve Site Bağlantıları

Google wordpress site bağlantıları, arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERP’ler) ilk arama sonucunun altında görünür. Kısa bir açıklama ile sunulan web sitesine dahili bağlantılar. Site bağlantıları genellikle bir marka araması yaparken bulunur ve kullanıcının web sitenizde gezinmesine yardımcı olur.

Büyük olasılıkla altında iki, dört veya altı dahili bağlantı görüntülenen bir Google araması için en iyi sonucu görmüşsünüzdür. Bunlar Google site bağlantılarıdır ve aşağıdaki gibi görünürler:

Site Baglantı
Site Baglantı

WordPress Site bağlantıları hem web sitenize hem de ziyaretçilerinize yarar sağlayabilmesinin birçok nedeni vardır. Google site bağlantılarının web siteniz için önemli olmasının dört nedeni şunlardır:

İyi bir TO, bir bağlantının ne kadar popüler olduğuyla ilgilidir. Bu, doğrudan belirli bir arama sorgusuyla ne kadar alakalı olduğuyla ilgilidir. Bir kişi basit bir marka araması yapabilirken, site bağlantıları, onları doğrudan istediği ürün veya hizmetlere götürebilecek daha alakalı sayfalar sunar.

Peki TO’yu neden önemsemelisiniz? Ortalama olarak, Google’daki ilk üç sonuç tıklamaların çoğunu alır ( AWR tarafından yapılan bu araştırmaya göre ). Daha sonra oradan hızla düşer:

Arama yapanların en popüler sayfalarınıza anında erişmesini sağlamak, onları arama motorundan tıklamaya ikna etmeye yardımcı olacaktır. SERP’lerde sitenize ne kadar çok kullanıcı tıklarsa, o arama terimi için o kadar tutarlı bir şekilde sıralanırsınız ve bu da organik trafiğinizi artırır.

Aslında, Google arama site bağlantılarının TO’yu% 64 oranında artırdığı gösterilmiştir. Bu nedenle, web sitenizi site bağlantıları için optimize etmeye gayret etmek yatırım yapmaya değer.

. Google Site Bağlantıları Güven ve Güvenilirlik Oluşturuyor

WordPress Site bağlantıları tüm web siteleri için gösterilmez. Daha az bilinen veya zayıf optimize edilmiş sitelerin, SERP’lerde site bağlantılarının görüntülenmesi pek olası değildir.

Google diyor :

“Sonuçlar için site bağlantılarını yalnızca kullanıcı için yararlı olacağını düşündüğümüzde gösteririz. Sitenizin yapısı algoritmalarımızın iyi site bağlantıları bulmasına izin vermiyorsa veya sitenize ilişkin site bağlantılarının kullanıcının sorgusuyla alakalı olduğunu düşünmüyoruz, bunları göstermeyiz. ”

Bir web sitesi için site bağlantıları görüntüleniyorsa, sitenin iyi yapılandırıldığını ve site bağlantılarının bir kullanıcının sorgusuyla alakalı olduğunu gösterir. Sonuçta, Google bir araştırmacının sorgusuna en iyi cevabı vermek istiyor. Site bağlantılarının Google sonuçlarında çok fazla yer kaplamasıyla, optimize edilmemiş veya güvenilmez bir siteye bu kadar yer vermezler. Bu, kullanıcıların harici web sitesinde doğrudan SERP’lerden arama yapmasına olanak tanır. Arama kutusunun eklenmesi, TO’yu ve kullanıcı deneyimini tekrar geliştirerek web sitenizin bir bütün olarak daha iyi bir şekilde görüntülenmesini sağlar.

Site Bağlantılarının Amacı

Google wordpress site bağlantılarının amacı, arama deneyimini geliştirmek için bir web sitesinin en önemli sayfalarından bazılarını arama yapan kişilere sunmaktır. Bunlar, web sitenizin yapısına, içeriğine ve söz konusu arama terimine göre Google’ın en alakalı olduğunu düşündüğü sayfalardır .

Google’ın site bağlantıları için seçtiği sayfalar genellikle bir kullanıcının bir web sitesi veya şirket hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olan ürün sayfaları, fiyatlandırma sayfaları, sayfalar veya bloglar hakkındadır.

4. Google Site Bağlantıları Kullanıcıların Daha Derin Sayfalara Göz Atmasına İzin Verir

Ziyaretçilerin çoğunluğu web sitenizi derinlemesine keşfetmeyecek. Çoğu zaman, kullanıcılar içeriğinizi daha fazla araştırmadan ana sayfanıza, ürün sayfalarınıza ve hizmet sayfalarınıza göz atacaklardır.

Google site bağlantıları, etkinleştirebileceğiniz, etkinleştirebileceğiniz veya tercih edebileceğiniz bir şey değildir. Belirli bir sorgu için yetkili olduğunu düşündükleri bir web sitesi için etkinleştirmek Google’a kalmıştır. Site bağlantıları ayarlayabileceğiniz bir şey olmasa bile, SEO en iyi uygulamalarını takip etmek site bağlantılarına sahip olma şansınızı önemli ölçüde artırabilir.

İlk önce size kötü haberi ben vereyim. Maalesef kendi site bağlantılarınızı oluşturamazsınız . Görünüşleri ve hangi bağlantıların seçilip seçilmediği tamamen Google’ın algoritmalarına bağlıdır. Bununla birlikte, SEO’nun diğer yönleri gibi, site bağlantıları alma şansınızı artırmak için takip edebileceğiniz bazı en iyi uygulamalar vardır. Onları daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

1. Benzersiz Bir Web Sitesi Adı Var

Google arama site bağlantıları çoğunlukla marka aramaları için bulunur, bu nedenle benzersiz bir marka adına sahip olmak ilk sırada yer almanıza yardımcı olur.

Google wordpress site bağlantıları yalnızca ilk arama sonucuna atanır, bu nedenle bu site bağlantılarını alma şansına sahip olmak istiyorsanız # 1 sıralamasında olmanız gerekir.

Web sitenizin veya şirket adınızın benzersiz olmasını sağlamanın yanı sıra , markanızın çevrimiçi varlığını güçlendirmek için mümkün olduğunca çok şey yapın .

Geri bağlantılarınızı denetleyin ve tüm çevrimiçi alıntıların doğru adı, adresi, telefon numarasını ve URL’yi kullanıp kullanmadığını kontrol edin. Sosyal medya profillerinizi aktif tutun ve markanızı web’de daha da yaygınlaştırmak için bloglama gibi içerik pazarlama yöntemlerinden yararlanın.

Zengin snippet’ler veya şema olarak da bilinen yapılandırılmış veriler, Google’ın ve diğer arama motorlarının web sitenizi daha iyi anlamalarına yardımcı olur .

Yapılandırılmış verilerin, inceleme veya etkinlik snippet’leri görüntüleme gibi web sitenizin SERP’lerde görünümünü iyileştirmesine yardımcı olabileceği birçok yol vardır , ancak site bağlantıları söz konusu olduğunda da size yardımcı olabilir.

Google’a wordpress site bağlantıları için hangi menüyü dikkate alacağını söyleyebilir, hakkınızı veya iletişim sayfanızı belirleyebilir ve yapılandırılmış verilerinizi veya site bağlantıları arama kutusunu etkinleştirebilirsiniz. Şema kullanmak, Google’ın site bağlantılarını göstereceğini veya her zaman belirttiğiniz bağlantılar olacağını garanti etmese de, işleri doğru yönde itmenin iyi bir yoludur.

Karmaşık veya belirsiz yapılara sahip web sitelerinin Google gibi arama motorlarının taranması ve kullanıcıların gezinmesi zordur. Google tüm sayfalarınızı bulamazsa veya birbirleriyle nasıl ilişkili olduklarını anlamazsa, wordpress site bağlantıları atayamaz. Site mimarisinin bu örneğini düşünün.

Ana sayfanın web sitenizin ana sayfası olduğundan ve diğer tüm sayfaların oradan kolayca dallandığından emin olun. Sayfalarınızı düzenlemek için net başlıklar ve sezgisel bir yapı kullanın ve mümkün olan her yerde her şeyi ilgili alt kategorilere ayırın.

Hakkında , İletişim ve Ürünler / Hizmetler gibi “standart” web sayfalarının kapsamına alınması da iyidir . Bunlar Google ve kullanıcılar tarafından kolayca anlaşılabilir ve SERP’lerden harika açılış sayfaları oluşturur.

Site Haritaları, arama motorlarının web sitenizi anlamasına ve taramasına ve en önemli sayfaların hangileri olduğunu belirlemesine yardımcı olur. Net bir web sitesi yapınız varsa ve Google Search Console hesabınıza bir site haritası bağladıysanız, sitenizi tarama ve analiz etme konusunda Google ayağa kalkacaktır.

Dahili WordPress Site Bağlantıları

Dahili bağlantılar SEO’nun önemli (ve bazen gözden kaçan) bir parçasıdır . Web sitenizdeki dahili bir sayfaya ne kadar çok bağlantı verirseniz, o sayfa Google’da o kadar önemli görünür. Sayfalarınız sıklıkla belirli bir ürüne, iletişim sayfasına veya yaklaşık sayfanıza bağlanıyorsa, bunlar Google site bağlantıları için iyi adaylar olacaktır.

WordPress Site Bağlantıları, Bu SEO Sayfa başlıkları web sitenizdeki en önemli SEO öğelerinden biridir. Her sayfanın en etkili başlığa sahip olduğundan emin olarak, genel SEO’nuzu geliştirmenize ve Google’ın alakalı site bağlantıları seçmesine yardımcı olabilirsiniz. Google site bağlantıları sayfa başlıklarınızdan oluşturulur, bu nedenle bu sayfanın ne ile alakalı olduklarından emin olun. Her sayfa başlığı, sayfanın ne hakkında kısa ve mantıklı bir açıklaması olmalıdır. Sayfa içeriğiyle hiçbir ilgisi olmayan başlıklar Google için kafa karıştırıcı olacak, yani sıralamada mücadele edecekler – ve site bağlantılarına veda edebilirsiniz. Sayfalarınız için ilginç veya olağandışı başlıklar kullanmak cazip gelebilir, ancak bunun SEO’nuzu ve site bağlantılarının atamasını etkileyebileceğini unutmayın.

Marka bilinirliğini artırmak tek seferlik bir iş değildir. Bu devam eden bir süreçtir. Marka adınızı çevrimiçi olarak daha fazla yaymak, Google’ın sıralamaları belirlemek için kullandığı faktörlerden biri olan sitenizin yetki ve popülerliğini artırmaya yardımcı olacaktır.

Artık wordpress site bağlantılarını nasıl alacağınızı bildiğinize göre … Dışarı çıkın ve onları alın! Site bağlantıları alacağınızı veya her seferinde görüneceklerini garanti edemiyorum. Eğer zaman koymak eğer Ama faydaları buna değer. Bu adımları uygulayarak, organik trafik, potansiyel satışlar ve marka bilinirliğini artıracak site bağlantıları alma şansınızı artırabilirsiniz. SEO’nun herhangi bir öğesi gibi, site bağlantıları almak da bir gecede gerçekleşmez. Tüm yapabileceğiniz en iyi uygulama yönergelerini takip etmek ve kendinize bu site bağlantılarını kazanma şansı vermek için sürekli SEO çabalarınızı korumaktır. Ve sadece sabırlı olun.

Şu Konulara da Göz Atabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kızlarla sohbet bayanlarla sohbet evli sohbet bayanlarla sohbet